Windows Phone

Historyczny wstęp, czyli o tym jak Windows 10 Mobile zastąpił Windows Phone

Po raz pierwszy Windows Phone został zaprezentowany w 2010 r. w Barcelonie, wówczas jego pełna nazwa brzmiała Windows Phone 7 Series, a był to system operacyjny dla mobilnych platform, który umożliwiał integrację z Xbox Live, Bingiem i Zune. Najpierw zrezygnowano ze słowa „series”, a od stycznia 2015 r., Windows Phone zastąpił Windows 10 Mobile.

Interfejs

Windows Phone miał charakterystyczne kafelkowe menu, które zawierało odnośniki prowadzące do: hubów, multimediów, stron internetowych, kontaktów, itp.

Przeglądarka internetowa

W Windows Phone przeglądarką służącą do przeglądania internetu to Windows Explorer Mobile, która obsługuje gesty multi-touch, oraz daje możliwość umieszczenia linków w postaci kafelków na ekranie głównym. Domyślnie wciskając przycisk „szukaj” użytkownik trafia na stronę wyszukiwarki Bing.

Wymagania sprzętowe

Windows Phone stawiał przed producentami wysokie wymagania sprzętowe, dlatego też część firm postanowiła zignorować fakt istnienia Windows Phone, lub w ofercie ma jedynie kilka egzemplarzy z tym oprogramowaniem.

Windows 10 Mobile – lepsza wersja Windows Phone

W styczniu 2015 r. Windows ogłosił zastąpienie Phone przez 10 Mobile. O nowej wersji można w skrócie powiedzieć, że jest o wiele bardziej intuicyjna niż poprzednia, a o jej pozostałych funkcjach przeczytacie w zakładkach Aplikacja Windows 10 Mobile w biznesie i marketingu.