Aplikacje Windows 10 Mobile w marketingu

Snapchat

Snapchat to aplikacja mobilna umożliwiająca dzielenie się ze znajomymi grafikami i filmami, które są dostępne u nich jedynie przez chwilę, a następnie znikają z powierzchni ziemi. Ze Snapa korzysta dziennie około 100 milionów użytkowników, reklama w tym medium powinna być przeznaczona dla osób w wieku 15 – 25 lat. Możemy ją dodać do Story lub Discover Channel oraz odpowiednio określić grupę docelową, np. ze względu na wiek. Reklamy tego typu nie można przewinąć, dlatego gdy użytkownik odbiera snapa z National Geographic naszą reklamę też musi zobaczyć.

Endomonodo

Aplikacja umożliwiająca mierzenie przebiegniętego dystansu, ilość spalonych kalorii oraz rywalizację w tym zakresie z innymi użytkownikami. W Endomondo można pokusić się o dwa rodzaje reklam: standardową, która wyświetla się u dołu strony w postaci paska, lub niestandardową, która pojawiać się będzie zaawansowanym użytkownikom.

Quizwanie

Prawie 2 miliony Polaków pobrało już tą aplikacje, jest to rodzaj quizu, który sprawdza wiedzę użytkowników podczas meczu między dwiema osobami, a na podstawie wyników tworzy listę rankingową. Quizwanie to potężna pula odbiorców, możemy wykupić reklamę w tej aplikacji, która będzie się wyświetlała użytkownikom po każdym zakończonym etapie gry.