Dla kogo jest drukowanie 3D?

Dla kogo jest drukowanie 3D?

 

Drukarki 3D to narzędzie głównie dla profesjonalistów (wbrew temu co przekazują niektóre materiały w sieci, albo na YouTube). Oczywiście w Solveere możesz kupić drukarkę do domu i rozpocząć proces drukowania 3D w swoich czterech ścianach. Jednak czy aby na pewno jest to dobrym pomysłem?

122960_720(7)

To narzędzia dla profesjonalistów

Możliwość drukowania w 3D różnych obiektów jest świetna w wielu branżach. Ta technologia już rozwija przemysł filmowy, już teraz powstają domy wydrukowane dzięki tej technologii. W przyszłości drukowanie 3D może być przyczyną jeszcze wielu różnych zmian i znaleźć zastosowanie np. w medycynie.
Jednak w użytku „nieprofesjonalnym” to będzie zwykła zabawka, która przez większość czasu będzie nieużywana. Być może znasz kogoś kto miał drona – na nie obecnie jest moda. Drony są znacznie tańsze niż drukarki 3D, jednak podobnie jak one najwięcej pożytku dadzą profesjonalistom. Przeciętna osoba kupi drona, trochę nim się pobawi, a potem rzuci gdzieś w kąt.
Drukowania 3D również nie wykorzysta w pełni przeciętna osoba. Oczywiście to fajny gadżet.

 

Możliwość dzięki drukarkom 3D obiektów jest świetna w wielu branżach.122960_720(17)

Możliwość dzięki drukarkom 3D różnych obiektów jest wiele.

Fajnie jest wyobrażać sobie co można w nim wydrukować. Jednak zanim zabierzesz się za drukowanie 3D w swoim domu to dobrze to przemyśl. Większości osobom pomysły na to co wykorzystać skończą się w pierwszym tygodniu. Natomiast projekty w sieci takie jak np. zbroja dla kota, albo figurka superbohatera pokazują w jakim kierunku zmierza druk 3D w domach. To forma bardziej rozrywki, niż praktycznych rozwiązań.

 

Comments are closed.