Filmowanie dronem– tajemnica fenomenu popularnych dronów

Filmowanie dronem– tajemnica fenomenu popularnych dronów

 

Jeszcze dekadę temu każdy uważał się za prawdziwego szczęściarza kiedy w jego dłoni znalazła się wysokiej klasy cyfrówka. Zaledwie kilka lat później fotografowie docenili również potencjał drzemiący w lustrzankach. W tej chwili nikogo nie dziwi już posiadanie mniej lub bardziej zaawansowanego drona. Bezzałogowe statki powietrzne stały się fenomenem współczesnej technologii. W jakim celu pierwotnie zostały stworzone? Czy możemy bezpiecznie ich używać? Gdzie tkwi tajemnica ich popularności? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

 


Latające, bezzałogowe statki powietrzne znane popularnie pod pojęciem dronów pierwotnie zostały opracowane na potrzeby armii. Do dziś dnia zresztą wojsko korzysta z zaawansowanych technologicznie modeli, których umiejętności znacząco przekraczają naszą interpretację sztucznej inteligencji. Pracownik http://flydron.pl od lat pasjonuje się budową tych urządzeń wobec czego zgodził się odpowiedzieć nam na kilka istotnych pytań odnośnie zakresu ich użytkowania:
„Jako fotograf od lat śledzę nowinki branżowe i staram się włączać do swoich usług nowoczesne technologie. Oczywiście z punktu widzenia zawodowego robię to w celu skutecznego pokonywania czyhającej konkurencji. Prywatnie jednak doceniam potencjał dronów, ponieważ wiem jak wielkie możliwości są w stanie dać nam te małe, niepozorne urządzenia. Fenomen dronów tkwi w ich funkcjonalności. Filmowanie dronem to działanie na niezwykle szeroką, niezrozumiałą często dla laika perspektywę”.

 

1_960_720(10)
Czy drony wyprą klasyczne urządzenia fotograficzne?
„Nie należy mylić pojęć. Dron jest dronem, lustrzanka lustrzanką. Tam, gdzie nie sięgnie obiektyw aparatu można zastosować drona i odwrotnie. Te dwie technologie stanowią doskonałe połączenie – nie konkurencję.
Z drona może dziś korzystać każdy!
Filmowanie dronem może pomóc odkryć swoje ukryte pasje. Wybierasz się na urodziny przyjaciółki, organizujesz imprezę plenerową dla pracowników swojej firmy? Podczas takich wydarzeń film z drona sprawdzi się świetnie! Oczywiście – nie sposób ukryć, że operowanie tymi urządzeniami wymaga wielu lat nabywania umiejętności oraz niesamowitego doświadczenia. Drony – niezależnie czy mowa o modelach przeznaczonych do zastosowania komercyjnego, czy też specjalistyczne maszyny podlegające specjalistycznemu dozorowi – potrafią sprawić dużo problemów. Na szczęście niektóre modele, które świetnie sprawdzą się w roli edukacyjnych kosztują dziś zaledwie kilkaset złotych.

 

Czy prywatne filmowanie dronem jest bezpieczne - pytają specjaliści?1_960_720(2)

Czy prywatne filmowanie dronem jest bezpieczne?

 

Gdzie drony znajdują obecnie zastosowanie?
Filmowanie dronem to nie tylko sposób na upamiętnienie wyjątkowego wydarzenia rodzinnego. Po funkcjonalne statki sięgają przedstawiciele wielu branż:

  • geolodzy i archeolodzy – którzy, dzięki dronom mogą przeszukiwać miejsca, do których dotąd nie mieli dostępu
  • specjaliści do spraw logistyki i transportu – największe koncerny świata przeprowadzają testy mające na celu określenie czy bezzałogowe statki powietrzne mogą przyczynić się do optymalizacji kosztów i kontroli transportu
  • służby specjalne, czyli między innymi wojsko, policja, straż więzienna a także kryminolodzy.
    Widzicie już gdzie filmowanie dronem znajduje swoje zastosowanie i jaki jest jego potencjał.

 

Odpowiedzmy więc jeszcze na ostatnie pytanie – czy prywatne filmowanie dronem jest bezpieczne?
Jeśli urządzenie używane jest zgodnie z obowiązującymi zasadami to tak. Warto jednak uprzednio przekonać się dokąd sięgają nasze możliwości i czy zakres wykorzystania urządzeń nie wykracza poza warunki określone prawem. Warto bowiem pamiętać, że w niektórych sytuacjach na wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych niezbędne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia.

 

Comments are closed.