Inteligenty i bezpieczny dom jednorodzinny

Inteligenty i bezpieczny dom jednorodzinny

Domy inteligentne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, ponadto technologie stosowane w tych domach również z roku na rok coraz bardziej się rozwijają. Już teraz profesjonalne firmy takie jak https://www.e-domy.pl/projekty-domow.html , zajmujące się przygotowywaniem gotowych projektów domów jednorodzinnych obserwują rosnący trend i coraz większe zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania. Ja w tym krótkim artykule pokażę Ci jakie rozwiązania możesz zastosować w swoim projekcie domu jednorodzinnego już dzisiaj. Nawet jeżeli nie był on budowany z myślą o tym, żeby był inteligenty.

 

 

Rozwiązania, które możesz mieć już dzisiaj w swoim domu

  • Elektroniczna niania – nie mam tutaj na myśli robota, który wychowuje twoje dziecko, ale urządzenie, które jest swojego rodzaju „monitoringiem”. Dzięki temu usłyszysz gdy twoje dziecko zapłacze nawet jeżeli będziesz w zupełnie innym pomieszczeniu. Specjaliści z https://www.homekoncept.com.pl/ przypominają, iż takie rozwiązanie co prawda nie wpisuje się w cenę projektu domu jednorodzinnego, jednak w każdej chwili możesz zakupić urządzenie i zyskasz trochę swobody w wychowywaniu dziecka
  • Automatyczny odkurzacz – kolejny element, który ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Najlepiej sprawuje się gdy chodzi o parterowe projekty domów jednorodzinnych, ponieważ wtedy zwykle bez przeszkód może funkcjonować całym domu. Dzięki posiadaniu takiego odkurzacza zawsze będzie czysto w twoim domu
  • Czujniki gazu, dymu – warto je zastosować, ponieważ to nie tylko „inteligentne” rozwiązanie, ale pomagające utrzymać bezpieczeństwo. Niestety cały czas dochodzi do różnego rodzaju zaczadzeń. Natomiast takie proste czujniki pozwalają tego uniknąć.

 

pexels-photo

 

Ze wszystkich dostępnych rozwiązań wybrałem trzy, które według mnie zasługują na największą uwagę gdy chodzi o projekty domów jednorodzinnych. Co najlepsze możesz je wykorzystać w swoim domu w każdym czasie.

 

Dom jednorodzinny - zdjęcie nocą

Dom jednorodzinny

Comments are closed.